wszystko zaczyna się od
projektu

Konsultacja projektowa
z architektem

Jeżeli planują państwo:

• poszukiwanie mieszkania,
• remont nieruchomosći
• zakup nieruchomości z rynku wtórnego,
• projektowanie domu,

to warto rozważyć konsultacje projektową. Jest ona niezobowiązująca, a może naprawdę bardzo pomóc przy podejmowaniu różnych decyzji na wczesnym etapie.

W zależności od potrzeb inwestora każda konsultacja odbywa się troszkę inaczej.

W przypadku wstępnego poszukiwania mieszkania, gdzie inwestor posiada tylko i wyłącznie rzuty z internetu, jestem w stanie podpowiedzieć czy zmiany których klient chciałby dokonać będą faktycznie możliwe do zrealizowania. Zawsze sugeruje jakie są potencjalne drogi modyfikacji nieruchomości, aby osiągnąć cel który został założony. W razie potrzeby skonsultuję się z zaprzyjaźnionym konstruktorem w celu omówienia trudnych zmian celem realizacji koncepcji.

Planowanie remontu – w tym przypadku konsultacja będzie dużo bardziej obfita w informacje. Nasze rozmowy rozpoczną się od analizy konstrukcji budynku, lokalizacji ścian nośnych oraz głównych miejsc zasilania obiektu, studni, szamba. Dopiero po tym etapie będziemy mogli przejść do rozmowy o możliwościach projektowych wnętrz. Obiekty remontowane bardzo często w swojej konstrukcji zawierają różne nieprzewidziane materiały, które na etapie konsultacji będziemy musieli zdiagnozować. Bez dogłębnej analizy architektury nie będzie wiadomo z czego tak naprawdę obiekt remontowany został zbudowany. Mając już te wszystkie informacje możemy na spokojnie przedyskutować wszystkie koncepcje oraz plany które Państwo mają w stosunku do nieruchomości. To samo tyczy się nieruchomości z rynku wtórnego.

Konsultacja projektowa może się odbywać zarówno na budowie jak i u mnie w biurze. Jeżeli zdecydują się państwo na przyjazd do mnie to użyczę Państwu wszystkich próbników oraz katalogów które mam u siebie na stanie. Między innymi są to próbniki: tapet, płytek, konglomeratów, spieków kwarcowych, tynków, mozaiek, fornirów kamiennych, fug, kolorników farb, oraz wielu innych produktów które posiadam u siebie.

Konsultacja projektowa to koszt 400 zł za spotkanie w którą wlicza się pełna analiza obiektu projektowanego plus pełne doradztwo w zakresie materiałów proponowanych do wykorzystania w potencjalnej realizacji przyszłego pięknego wnętrza.

„Wierzę, że w architekturze musi być coś więcej, niż można zobaczyć na pierwszy rzut oka, coś, co trzeba odkryć, a co my, jako obserwatorzy, powinniśmy odnajdować na kilku poziomach.”